Mesajı Okuyun
Old 31-07-2009, 10:33   #9
Av.Özgür KARABULUT

Merhaba;

Ben bu meseleyi iki yönden önemli buluyorum. Birincisi ve tabii ki herşeyden önemlisi sağlık, ikincisi ise Baro'nun üyelerine yaklaşımı...

Temizlik ve sağlık konusunda söylenece kpek fazla birşey yok, titizliği elden bırakmamak ve bu konda zorlayıcı olmak gerekiyor.

Diğer taraftan; hem İzmir'de hem de duruşma vs. işler için gittiğim başka şehirlerin adliyelerinde ilk dikkat ettiğim şey Baro odaları ve adliyelerdeki avukatlara ayrılan diğer yerlerdir. Baromuzun Bayraklı (İzmir) Adliyesinin bir bloğunun son katında güzel bir yeri var. Kütüphanesi, dinlenme salonları, internet salonu, kafeteryası ile güzel bir yer. Tuvaletler de aynı katta ayrı bir bölümde... Bir zaman temizlik konusunda sıkıntı olsa da son zamanlarda temizliğe eskisinden daha fazla önem verildiğini gördüm. Sevindim.

Kim ne derse desin, yalnızca aidat ödediğim için değil, meslek örgütüm olduğu için de Baro'dan beklentilerim var. Adliyeye girdiğimde bir avukat olarak rahat etmek isterim. Yorulduğumda bir kahve içip gazete okuyacak bir yerim olsun, benim olsun isterim.

İyi çalışmalar...