Mesajı Okuyun
Old 15-04-2009, 16:39   #1
handekumas

Rahatsiz Adliyelerdeki tuvaletleri avukatların kullanması

İstanbul'da avukatlık yapıyorum ve bildiğiniz gibi çok sayıda adliyelerde iş takip ediyoruz.

Neredeyse tüm adliyelerde tuvalet konusunda sorunlar yaşıyorum.

Bir adliyede tuvaletleri kullanmak için herhangi bir mahkeme kaleminden anahtarlarını "rica etme" gereği duyuyorum, başka bir adliyede halka açık ve hijyen yüzü görmemiş tuvaletleri kullanmak zorunda kalıyorum, ya da hiçbir şekilde adliye binasında tuvalet ya da "personele ait" tuvaletlerin anahtarını bulamayıp adliye dışında bir yere gitmek zorunda kalıyorum.

Hatta 2-3 binadan oluşan adliyelerin bazılarında, bir binadaki tuvaletin sadece personele ait olduğu, avukatların halka açık olan ve diğer binada bulunan tuvaleti kullanabileceği söyleniyor.

Örneğin Yenibosna'daki İdare Mahkemeleri'nin bulunduğu binada, eskiden en azından yerin 2 kat altındaki otoparkta ücret karşılığında yine hijyen yüzü görmemiş tuvalet kullanma imkanı varken şimdi sorduğumda en yakındaki bir pastanenin tuvaletine yönlendirildim geçen gün. Şansıma kalemden tanıdıklarım vardı ki anahtarlarını verdiler ve adliye içindeki tuvaleti kullanabildim.

Bu konuya ilişkin olarak sanırım Adalet Bakanlığı'na yönelik bir şikayet yazısı yazmam lazım ancak merak ettiğim bir tek bu sorun benim mi canımı sıkıyor?