Mesajı Okuyun
Old 12-02-2012, 15:40   #1
Konuk eytn

Mutsuz boşanma ve mal paylaşımı

1993 yılında evlendim.bayanım ve öğretmen olarak çalışmaktayım.eşim ssk lı olarak çalıştı ve yılını doldurup emekliliğe ayrıldı.emekli ikramiyesini ve tazminatlarını aldı(240.000 )fakat maaşa bağlanmadı yaşını bekliyor.evliliğimiz süresince çok gel gitlerimiz oldu.bu evlilikten çocuğumuz olmadı.evlendiğimizde eşimin üstüne bir dairemiz vardı. 2007 yılında kredi çekerek bir ev daha aldık ve evin tamamı benim üstüme.eşim geçen gün tapunun yarısını üstüne vermemi söyledi sebepsiz yere.bende sebep söyle dedim söylemedi yarısı ben ödedim onun için dedi.bende vermiyorum sadece boşanma davası açarsın yarısını öyle alırsın dedim.elindeki bilgisayarı yere vurup kırdı bana ağzına gelen küfürleri edip gitti ve yattı.10 gündür konuşmuyoruz.geçen kardeşimi aramış beni ikna için ölüm kalım varmış.ölünce evin yarısını o ödediğiiçin yeğenlerini ve ailesi faydalansınmış.bende gidip dava açsın böyle düşünen koca bana lazın değil dedim.sanırım oda davayı açacak.bankada 70.000 tl ve alacakları var.benim 10000 lira kredi borcum var. mal paylasimlarımız hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim lütfen .selamlar