Mesajı Okuyun
Old 21-02-2007, 21:40   #24
oguzhand0

Sayın Demirel; açık söylemek gerekirse sözlerinizde, özellikle de öğrenciliğimi sorguladığınız bölümde bir iyiniyet yada övme hissetmedim.Ancak dediğiniz gibi anlaşma hataları olabilir.Eğer iyiniyetli bir cümle ise öncelikle özür diliyorum.

Ayrıca şunu da sormak istiyorum Sayın Karacoğlu'na.Kendisi herhangi bir hukuk eğitimi almış mıdır?Yani demek istediğim; hukuk fakültesi ders anlatılış biçimi ile, tıp fakültesi ders anlatılış biçimleri arasındaki farkı idrak edebiliyor mu?Eğer tıp eğitiminin yanında hukuk eğitimi de aldıysa sözlerimi geri alıyorum.Ancak hukuk eğitimi almadıysa yada tıp eğitiminde hukuk fakültesindeki eğitim-öğretim şekilleri anlatılmıyorsa hukuk fakültelerinde ki öğrenme şekilleri hakkında nasıl yorum yapabiliyor?

Haklı söyledikleri.bir çok konuda da doğru tespitlerde bulunmuş.Ancak böyle bir konuya yorumda bulunurken; konuya atıfta bulunarak; cerrah kasap eleştirisini nasıl yapabilir?

Sonuç olarak Sayın Demirel ve Sayın Hekimbaşı sorumu kesin bir dille cevaplar mısınız; eğer cevaplamak istiyorsanız.

Hukuk Fakültesi sizce okula devam etmeden bitirilebilir mi?Eğer bitirilebiliyorsa, böyle bitirilen bir hukuk fakültesi mezunu hukukçu başarılı olunur mu?

Ayrıca Sayın Hekimbaşı'na sorduğum bir sorunun cevabını hala alamadım.
Sayın Karacoğlu; ya istiyorsam ve de oluyorsam; ne yapmalı?