Mesajı Okuyun
Old 19-01-2012, 14:18   #76
tiryakim

Alıntı:
Yazan Avrasya
Arkadaşlar olay sadece ev haczinin kalkmasıyla sınırlı da değil. Asgari ücretin 5 katından az miktarlı hacizlerde muhafaza imkanı da ortadan kalkıyor. Artık yerinde satış istemek zorundayız.

O zaman bunun adını koyalım: Ev eşyasının haczi kalkar, 4.500 TL altı hacizlerde muhafaza da engellenirse haciz prosedürü bitti demektir.

Bence takip elemanları ile yedieminler kendilerine şimdiden yeni işe aramaya başlasın, hukuk fakultesinden mezun olacak olanlar da önlerindeki imkanları iyi değerlendirsinler.

Avukatlık mesleği eskisi kadar kazandırmayacak, ilgili meslekler de (yedieminlik ve takip elemanlığı) tükenme noktasına gelecektir.

Madem sosyal devlet anlayışı var ve haciz prosedürü kalkıyor. Alacaklıların haklarını da korumak adına Sosyal Güvenlik Numarasına (bizdeki adı TC NO) haciz konulması ve bu haciz baki kaldığı sürece hiçbir tasarrufa izin verilmemesi şeklinde bi uygulama yapılması gerektiğini düşünüyorum. Biz de istemiyoruz kimsenin evine girmeyi, çocuğunu ağlatmayı. Ama ortada bi alacak varsa tahsili de gerekmez mi? Devlet kendi alacağı varken ne araç ne gayrimenkul devrine izin veriyor. Aynı imkanı özel alacaklara da tanımak hakkaniyet gereğidir.

Nasıl yani anlamadım 4500 tl nin üstündeki dosyalarda ev haczine gidebiliryormuyuz anlayamadım