Mesajı Okuyun
Old 05-02-2010, 17:43   #131
hukukav

Olumlu

Alıntı:
Yazan Av.Ozan Kayahan
Geçen sene bir boşanma davası almıştım. Hanım müvekkilimin eşi , kendisine boşanma davası açmış ve yurt dışında çok iyi bir iş bularak yurtdışına gitmişti. Davacı kocanın maaşının çok iyi olması sebebiyle mahkeme aylık 1000 YTL tedbir nafakasına karar vermişti. Fakat davacı koca 1 kuruş bile ödemeye niyeti yoktu. Toplam borç 5000 YTL yi aştı. Ben de bu nafakayı tahsil edeceğim diye kafayı taktım. Nasıl tahsil edebiliriz diye düşünmeye başladım. Aslında davacı koca en az 6 ayda bir vize almak için İstanbula geliyordu. Eğer davacı kocanın ne zaman istanbula geleceğini öğrenebilirsek bu haczi yapabiliriz dedim. Dedektif gibi araştırmalarımız sonucunda davacı kocanın İstanbula hangi havayoluyla ne zaman geleceğini öğrendik. Pazar günü saat 20 30 da uçağı alana inecekti. Müvekkilim hanım ,ben , bir saat önceden icra memuru ve havaalanından polisler ile hazır bulunduk. Yurt dışından geleceği için dış hatlar geliş kapısının önünde bekledik. Dış hatlar kapısının önünde iki polis davacı kocanın koluna girdi. Adam polisleri ve icra memurunu görünce şoka girdi. Kaçmaya çalıştı. Polis yakaladı. Gümrüğün yanındaki polis kısmına alarak hacze başladık. Kocanın üst araması yapıldı. Üzerinden para çıkmadı. Biz de onun üzerindeki "ona göre en değerli " dizüstü bilgisayarını haczederek muhafazaya aldık. Davacı koca nın esas derdi içinde çok önemli bilgiler olan dizüstü bilgisayarını kurtarmak olduğundan ertesi gün icra dosyasına 5000 YTL yatırdı ve bilgisayarını aldıO hacizden sonra bir daha tedbir nafakasını 1 gün bile sektirmedi. Ona iyi bir ders olduBoşanma davası hala devam ediyor.)

İşte ben buna avukatın başarısı derim