Mesajı Okuyun
Old 24-11-2010, 01:13   #3
Konuk

Varsayılan Boşanma protokolünden önce evin çocuğun üzerine devredilmesi

Suat bey öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.
Oğlum 20 yaşında,babası davayı açtığı gün oğlumu yurt dışına yolladı ve yollamadan önce tapuyu oğlumun üzerine yapıp vekaleti kendisi almış,fakat söylemiyor,nezaman arasam geleyim tapu işlemini yapalım desem bana oğlan gelsin öyle diyor,oğlum tatilde gelince çocuğu neyapıp edip gidişini öyle ayarlıyorki ben oğlumu göremeden tekrar yurt dışına çıkmasını sağlıyor..Aynı zamanda evi satışa çıkartmış,ev istanbul dışında oda orda yaşıyor.Oğlumu kullanarak bir an önce evi satmaya çalışıyor,düşüncesi ben oğlumun gelmesini beklerken o evi satmış olacak...1)Mahkeme kararı 16.12.2009 tarihinde kesinleşti..2)HÜKÜM: DAVANIN KABULÜ ile,
......ili....ilçesi...köyü/mah.cilt:..,hane...BSN:... de nufusa kayıtlı,....ve.....olma,......19..doğumlu.......
(TC.NO.......)ileaynı yer bsn:...nufusa kayıtlı.......ve.......ten olma.......19.. istanbul doğumlu........ ......un (TC.NO:.......)....ilçesi,..C...H. ..,S'den gelme)M.K.166/3 maddesi uyarınca BOŞANMALARINA,
16.12.2009 tarihli,protokolün aynen ONAYLANMASINA,Buna göre;
............Bulvarı,....Sit. .Blk.D.. ...........de bulunan taşınmazın 1/2 payının karar kesinleştikten sonra devir giderleri davacı ..........ait olmak üzere davalı(ben)adına DEVİR VE İNTİKALİNE.....