Mesajı Okuyun
Old 21-10-2012, 22:07   #21
seçil öğün

Alıntı:
Yazan Av.Suleyman.Karadag
Bugün aynı mahkemede duruşmam vardı. Saat 11:30'daki duruşmaya 12:50'de girince itiraz ettim ve duruşma saatinin tutanağa geçirilmesini talep eden bir dilekçe verdim. Hakim bey beni görünce "geçen gün beni yanlış anladınız, size karşı kişisel bir problemim yok, ben ara kararda yazdım ama savcılığa müzekkere yazmayacaktım, katibim hemen göndermiş sonradan haberim oldu" şeklinde bir açıklama yapınca; " benim de sizinle kişisel bir problemim yok, fakat mesleğimin onurunu korumak için elimden geleni yapacağımdan kuşkunuz olmasın" dedim.

Ayrıca İzmir Barosu'na yazılı olarak başvuru yaptım ve konunun takipçisi olacağımı belirttim. Şimdi elimde duruşmaların geç yapıldığını, öğle arasında duruşma yapıldığını gösterir bir TUTANAK var. Bu tutanağı bekleyen meslektaşlarıma da imzalattım. Bununla ilgili de şikayette bulunacağım fakat bir sonuç alabileceğimi sanmıyorum.

Meslektaşım, son durum nedir? katibin yanlislikla ! savcılığa gönderdiği muzekkerenin akıbeti ne oldu, hakkınızda soruşturma açılmış mi?