Mesajı Okuyun
Old 22-12-2011, 18:36   #27
Gemici

Alıntı:
Yazan TaitaDragonfire
Yakınlarıma her ne hal ve şartta olursa olsun, iş yerinde ve işimi yaparken (Türk Hukuk Sitesine mesaj yazmak dahil mi bilmiyorum :P) ölürsem SGK'ya başvurmalarını tembihlimenin ölümden sonrasına faydalı olacağı düşüncesinin hasıl olmasına vesile olan siz değerli meslektaşlarıma teşekkürler. Yasayı kendi çıkarına göre yorumlamak benım yaptığım olsa gerek
-İçimden bir ses buna karşı olduğunu belirtiyor.

*** İç sesin karşı oy gerekçesi: Kanunu gai yorumlamak lazım. Mantıklı ve makul bir insanın hayatın olağan akışına göre kaza demeyeceği şey için iş kazası imkanlarından yararlanmak evrensel adalet kurallarına aykırıdır.

Sayın TaitaDragonfire,

Yazdıklarınızın hepsini yapın, yanlış yapmamış olursunuz. Tedbir, tedbirdir, çünkü:
'Kaza geliyorum demez' ayrıca
'Görünmez kaza' vardır, görünür kaza vardır.
Geldiğini bildirmeyen ve görünmeden gelen kazanın kaza olduğunu nasıl anlıyacağız peki? Siz pat diye karşınıza çıkan şey kaza mı, değil mi şaşkınlığını atmadan olan olur. En iyisi her ihtimali göz önünde bulundurarak, gelen şeyin ne olduğunu bilmediğiniz durumlarda, hiç zaman geçirmeden 'kaza' etiketini yapıştırmak. Ortalık yatıştıktan sonra karşınızdaki şeyin kaza olmadığını anlarsanız, başka etiket yapıştırırsınız olur biter.
Neymiş efendim?
'Vorsicht ist die Mutter der Porzellankiste' (Almanca deyim, Türkçesi: Dikkat/tedbir, porselen sandığının anasıdır) Ana yoksa 'yandı gülüm keten helvası'

Not: Sizin görüşünüze göre 'Mantıklı ve makul bir insanın hayatın olağan akışına göre kaza demeyeceği şey' olsa bile, 5510 sayılı kanunun uygulanabileceği durumlarda, müvekkillerinizin faydalanabilmesi için 'kazadır' deyin.
İkinci not: Alıntı: iş yerinde ve işimi yaparken (Türk Hukuk Sitesine mesaj yazmak dahil mi bilmiyorum :P) Tuşlara basarken dikkatli olun, kablolarla oynamayın, ekrana fazla yaklaşmayın.

Saygılarımla