Mesajı Okuyun
Old 11-04-2006, 00:00   #8
hulyakaragoz77

Merhaba.Yaşadıklarınıza ve uğradığınız haksızlığa üzüldüğümü belirtmek isterim.Yazınızı okuduktan sonra aklıma gelen bir olay ve aklıma takılan bir soru var.
Yaşadığım olay lisede; çok ciddi olan Muhasebe Öğretmenimiz bir konuyu anlattı ve bir soru sorup ne olması gerekir dedi.Parmak kaldırıp cevap hakkı istedim.Cevabımı söyledim ve bana konuyla ilgili kanunu söyledi ama ben düşüncemde ısrar ettim.Öğretmenim biraz gülümser gibi oldu ve tahtaya dönüp şu 2 paragrafı yazdı.
1.paragraf; cevabın çok mantıklı ama doğru cevap değil.Muhasebeninde kendine özgü kuralları vardır ve hiçkimse kanunun söylediklerinin dışında hareket edemez.
2.paragraf; olayın mantığını anladığın halde söylediklerde çok ısrarcı davrandığın için ilk yazılıda 5 puanını düşürücem 'dedi ve yaptı'.
Bu olayın bana öğrettiği gerçek yaşamda doğru olanı değilde doğru sandığımı yaparsam çizdiğim yolda benden 5 puandan daha başka VE daha fazla şeyler götürecek olmasıdır.
Merak ettiğim ise; siz hukukçuların işi çok zor. Hata kabul etmeyen konularda bildiğim kadarıyla 8 satten fazla çalışıyorsunuz (mesai saatlerinizin dışındada). Peki psikolog desteği alıyormusunuz. (Lütfen beni yanlış anlamayın bildiğim kadarıyla polislere bu tür uygulama yapılıyor). ''Böyle bir olay yaşanmasaydı herhalde bu soru aklıma gelmezdi. ''
Sürçü lisan ettiysem affola.SAYGILARIMLA.