Mesajı Okuyun
Old 12-09-2012, 17:31   #1
Ilahe Hosman

Karar Nafaka Ve Avukat Sorunu

Merhaba. Ben evlilik dishi biriyle 3 yil birlikte yashadim. Ve hamile kaldim. Hamile kaldigimini oyrendikten sonra birlikte yshadigim erkek beni atti ve cocugu aldirmami talebde bulundu. Ama yapamadim, Ben cocugumu sechtim. dogushta cocugumda bir sira problemler cikti ve yardima ihtiyaci vardi. tek bashina cok zorluklar cektim amma hic bi halde cocugun babasindan yardim gelmedi ve bir daha karshilashmadik. bir kach yil cocuguma ben baktim ve butun masraflarini bir turlu yardimlarla hall etdim. Sonradan avukat tutdum ve Nafaka davasi achtim. tum delilleri avukatima sundukdan sonra bana cok yuksek nafaka ala bileceyimizi soyledi. ve beni buna emin etti. Daha sonra karshi tarafla goruhstu ve avukatima bir kach kes para teklif etdi karshi taraf bu ishi baglamasi ichin. Shimdi mmahkeme cok ashagi 120 tl nafaka karari verdi. Ama avukatim nafakanin 15000 tl olacagini eminlikle soylemishti ancak sonradan fikrileri, dushunceleri degishti. nedense kendi soyledikleri tam aksine soyledi. Ben avukatimdan cok shuphelendim ve onun beni yok karshi taraf ichin chalishtigini anladim. Buna tam eminim. Shimdi ben ne yapa bilirim? nafaka miktari hich bir sheyi kapatmiyor zaten. bu miktarla cocuguma zaten bir shey yapamam. Bu miktardan imtina edip yeni bir dava acha bilirmiyim? bashka bir avukatla gorushub eski acukatimin bana karshi haksizlik ettigini soyleyebilirmiyim? ne yapmam onemli shu anki halimde . Onceden teshekkurler