Mesajı Okuyun
Old 10-06-2008, 07:29   #7
avukat-21

Cevap veren meslektaşlarıma teşekkür ederim.Sanırım biraz daha ayrıntı anlatmalıyım;
**İhtiyati Haciz kararında YETKİ'ye itiraz ettik ve kararı hükümsüz kıldık (Temyiz Dilekçesi sunulmuş ..)
**Şikayet ve Yetki aynı gün ve saate bırakılmıştı ve duruşmada her iki dosyanın birleştirilmesini ve Şikayet sebeplerimizi vurguladım (Bence takibin iptaline karar verilmesi gerekir diye düşündüğüm için;Usul ekonomisi açısından daha öncelikliydi bana göre)
**Şu an mahkemenin tavrı önce yetkiyi incelemek ve hatta yetkisizlik kararı verip-şikayet dosyasını da yetkili olmadığından karara bağlamamak...
**Duruşma sonrası YETKİ itirazlarımdan feragat edip-şikayet sebeplerimizi incelemesini ve dolayısıyla takibi iptal etmesine karar almayı düşündüm ama senet bedeli yüksek olduğu için sadece düşündüm !
HALA DÜŞÜNÜYORUM Kİ;
-Yetki itirazlarımdan feragat etmek,müvekkil aleyhine olur mu? (Senette zorunlu unsur eksik...;Şikayet Kabul görmeli)
-Yetkisizlik kararı verir ise,şikayeti inceleyemeyecek olan İTM'nin aynı sebeple,BİRLEŞTİRME kararı vermesi usulsüz değil mi?(Bu kararı vermek için yetkili değil??)
ÖZETLE NE YAPMALIYIM ACABA?????