Mesajı Okuyun
Old 29-03-2011, 15:05   #63
üye34660

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Dr. Fuat ŞENOĞLU;

şeklindeki, Sayın Ömer KAVİLİ'nin katılmış olduğu duruşmalara ilişkin ifade ettiğiniz sözlere katılmıyorum.

Bu arada önemle ifade etmeliyim ki birikimlerinizi THS'de paylaşıyor olmanızdan çok memnunum ve sizi ilgiyle takip ediyorum. Avukat üyelerin yoğun bulunduğu bir sitede sizi "avukat düşmanı" olarak lanse etmek gibi bir niyetim de kesinlikle yok. Zira siz, hakim, savcı ve avukatları bir bütün halinde değerlendiriyor ve "hukukçu" paydasına çoğu zaman dem vuruyorsunuz.

Ancak sunulan tutanakları alelade, sıradan bir yargılamaya ilişkin tutanaklar olarak görüyor oluşunuza katılamayacağım. Son paylaşılan tutanağı da dikkatle inceledikten sonra bütün ülkelerde ve dahi Türkiye'de usule ilişkin bu şekilde mücadeleler (kelimeyi özenle seçtim)verildiğine ihtimal vermediğimi belirtmeliyim.

Saygılarımla..

Sayın Ekici, ben hiç kimsenin ve grubun düşmanı değilim, öyle olması da olanaklı değildir. Kendini bilen ve belirli düzeyde olan bir hukukçunun böyle düşünmesi de ussal ve etik olamaz zaten. Ben sadece kendimce yanlış gördüğüm hususları belirtmeye çabalıyorum. Eleştirdiğim davranışları, hangi meslekten olursa olsun ve her kim yaparsa yapsın yine eleştiririm. Kısaca söylemek istediğim şey şudur: Profesyonel bir hukukçu olarak, tutum ve davranışlarımız hukuk içerisinde olmalıdır...

Saygılarımla.