Mesajı Okuyun
Old 16-05-2011, 15:33   #1
Konuk

Varsayılan İşyerinde Taciz

Merhaba,
Bir Holding bünyesinde 7 ay satış temsilcisi olarak çalıştıktan sonra; aynı ekip içerisindeki başka bir erkek çalışandan sözlü, yazılı hakaret tacizine uğradım. Her çalışan gibi ben de durumu ilgili departman, İnsan kaynakları ile paylaştım. Genel müdür ise bu olayı bambaşka bir yöne çekerek, ekip içerisindeki bir durumu ''başkalarıyla paylaştığım'' gibi gayr-ı ciddi bir gerekçe ile benimle çalışmak istemediğini söyledi.

Prim haklarımı da güvence altına alabilmek için Madde 22f uyarınca iş akdim fesh edildi. ( En azından İK'nın bana söylediği bu yöndeydi)

3 aylık prim döneminin bitmesine 13 gün kala işten çıkarıldım.( Ocak- Şubat- Mart). 2 ay 17 günlük aktif satışım var.

(3 aylık dönemde, her ayın hedeflerinin yapılması şartıyla prime hak kazanılıyor.)

Mart sonu itibariyle tuttu ve Mayıs 4 itibariyle satış ekibindekilere prim ödemesi yapıldı ama bana yapılmadı. Konuyla ilgili İnsan Kaynaklarına ve sorumlu müdürlere onlarca defa mail atmama ragmen bugün yarın diyerek oylananıyorum. Olumlu ya da olumsuz bir cevap verilmiyor. Şu an çalışmıyorum, hem haksız nedenle işten ayrılmam hem de ödenmeyen primler nedeniyle mağdur durumdayım ve hukuki bir süreç başlatmak avukat vb. için yeterli maddi gücüm yok.

Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımınızı rica ederim.

Teşekkürler.