Mesajı Okuyun
Old 05-07-2012, 15:10   #50
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avmurat
Bir süredir mevzuatın çok hızlı değişmesinden dolayı bende artık kitaplara güvenememe durumu oluştu.Artık pek kitap alasım, okuyasım gelmiyor ve bunun da iyi bir şey olmadığını biliyorum.

Ben uzun süredir şöyle yapıyordum. Hangi yasa çıkarsa çıksın yürürlük tarihine kadar kitap almıyordum. Hatta, kafam karışmasın diye, yürürlük tarihine kadar yasayı da okumamaya çalışıyordum. Nasılsa yürürlük tarihine kadar çok değişiklik oluyordu. Sanki bazı yasaları yaparken, "kamuoyu çok tepki verirse, değiştiririz" mantığıyla hazırlıyorlardı.

Ama son zamanlarda öyle değişiklikler oldu ki(son gece yapılanlar gibi) yeni kitaplar ne zaman hazırlanıp da raflarda yerini alacak?

Galiba en sağlam olanı, ne davası açarsak açalım(içtihat programı, mevzuat programı)son halini görmeden açmamak lazım.

Davaya cevap dilekçesi vereceksek de son güne kadar beklenmeli, adliyeye gidince de baro odasından internete girip son saniyelerde bir değişiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Yapılanlar bize eziyet, hakim-savcıya eziyet, vatandaşa eziyet; kısaca hukuka eziyettir. Kapatın hukuk fakültelerini, adliyeleri kardeşim...Arabuluculuk Yasasını da çıkardınız işte...Ne gerek var adliyeye!