Mesajı Okuyun
Old 05-02-2008, 01:02   #201
handekumas

ben anadolu lisesinde okurken ortaö ğretim başarı puanımın yüksek olması için çok çalışmam gerekiyordu
ama hiç kızdım mı koljede okuyan öğrencilere
arkadaşlarıma..
hiç kızmadım
kıskanmadım
hocalarının üç kuruş paraya notlarını arttırdığını görünce de kızmadım.

Allah aşkına ya Hukuk okumanın nesi zor?
Aaaa nasıl o kanunları ezberleyebiliyorsunuz die soran cahil insanlar var hala.
Çünkü doğru cevabı vermek istemiyor hiçbir meslektaşım..Hoşlarına gidiyor çünkü bu statü..Evet çok zordu, koca koca kitaplar..
Kim okumuş acaba o koca kitapların her sayfasını?

Saatlerce günlerce aylarca çalışıp
saç baş yolup da yine finalden geçemeyen öğrencinin de kendi ayıbıdır yani bu. devlet üni.de saç baş yolup yine de geçemeyen insanlar varken bir yanda da saç baş yolmadan
kapasitesini kullanarak o dersi geçebilen zeki öğrenciler de mevcuttur.
yapan yapıyor..babama düşük not aldığımda onun bana her zaman söylediği şeye artık inanıyorum
'yapan nasıl yapıyor?'
madem bu kadar zor devlet üni.de hukuk eğitimi
saç baş yolmadan mezun olan bunu nasıl başarıyor anlamıyorum ben. ya da saç baş yolup ders çalışan iki kişiden biri kalıyorsa nasıl diğeri geçiyor?

vakıf üniversitesilerini madem ticarethane olarak görüyorsunuz (ki hukuk bilgisi olan insanlar vakıfların aslına kar amacı gütmediğini bilir
neyse ), nasıl yatarak geçirdiler ben de anlamadım.

Hadi ben bursluydum..
Ben olsam hiç geçirmezdim..Kalsın
yaz okuluna para ödesin
bir dersten daha kalsın..bir sene daha uzasın..bir kaç bin dolar daha kazanayım..
Ne biçim vakıf üniversitesi bunlar böyle aaa
Yani kısaca
Ben fakültede çözüme gidiş yolunu öğrendim
sorunun ne olduğunu nasıl bulacağımı öğrendim.
Hayır eksik bişeyler varsa söyleyin de boşuna çalışmak zorunda kalmayayım. Bırakayım bu mesleği

Bu kadar yıldır devlet üni.si mezunu arkadaşların hakim olduğu bu mesleği neden olması gerektiği gibi yaşayamıyorum? neden bu kadar çok sıkıntı çekiyorum hakimlerin her dediğine boyun eğen avukatları görükçe
neden sinirleniyorum kalemdeki işlerini parasıyla yaptıran avukatları gördükçe

acaba diyorum hakimleri de fakültedeki profesörleri mi sanıyorlar? hani kapılarını çalmayı bırakın onların olduğu binaya bile girişleri yasak olan binalarda okuyan avukatlar.
İyi ki hocalarımla çay kahve içerek geçirmişim fakülte zamanımı. yoksa ben de çekinirdim hakimden, savcıdan alimallah

bırakın da biz geliştirelim bu mesleği, olması gerektiği şekle getirelim.
bu kadar senede bu hale getirdiğiniz bu mesleği, bir şans verin de biz kurtaralım ayaklar altından.

bırakın da avukat denince insanın ilk aklına gelen para yiyici olmasın bundan sonra.

o kadar saç baş yolup mezun oldunuz da neden mahkeme kalemlerinde kolaya kaçıp herşeyi parayla halletmeyi uygun gördünüz, o kalemdeki memurları nasıl avukatlara karşı bu kadar saygısız hale getirmeyi başardınız, nasıl bu mesleğin saygınlığını koruyamadınız

bırakın biz fakültede yolmadığımız saçımızı başımızı, istediğiniz kadar itiraz etseniz de olumsuz olarak algılanan ve yaşanan bu mesleğin onurunu olması gereken yere getirmek için yolalım..