Mesajı Okuyun
Old 28-03-2013, 10:59   #123
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Pandekt
eksik görüntülemeden kastım buydu, esasen ilgilendiğim kararın devamında emekli ikramiyesinin güncel katsayılar üzerinden hesaplanmasına ilişkin hüküm bulunup bulunmadığı idi merakım bu yüzden
Evet ama bu kararın bozulmasını isteme gerekçesi davanın tamamen reddinin hatalı oluşu üzerine..Yani bu mahkeme, bu kararla daha dediğiniz aşamaya gelemedi.."...davacıya emekli ikramiyesi ödenmesinin mümkün olmadığı gerekçesinin..." bozulması isteniyor.

Alıntı:
Yazan Pandekt
Merhaba bizim müvekkilimiz 12 yıl hizmet süresinin sonunda istifa ederek memuriyetten ayrılıyor.
Müvekkil idareye 6270 sayılı yasanın yürürlüğünden önce başvuruyor ve talebi reddediliyor. Biz Ankara 10.İdare Mahkemesi'nde 6270 sayılı yasanın yürürlüğnden sonra dava açmıştık, talebimiz kabul edildi, ödeme tarihindeki memur maaş katsayısı üzerinden ve idareye başvuru tarihinden de faiz talebimiz kabul edilmiş. Karar henüz kesinleşmedi, paylaşmak istedim.
Alıntı:
Yazan Pandekt
Evet meslektaşım maaş ödeme tarihindeki katsayı üzerinden ikramiye, ve idareye başvuru tarihinden itibaren faiz işletilmesine demiş kararda, henüz kesinleşmedi.
Kararı tarayıp mail olarak gönderebilirim sanırım, öğleden sonra gönderebileceğimi düşünüyorum.

Asıl sizin kararınız bu noktada açıklık getirici olabilir diye düşünüyorum.

Saygılarımla