Mesajı Okuyun
Old 23-01-2007, 18:45   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ben de kızıma bu mesleği neden bu kadar çok sevdiğimi açıklayacak net bir cevap bulmuş olayım.

Sayın Dülger,

Kızınıza mesleğinizi sevdiğinizi "sadece" söylemeniz bile bence yeterli. Ben bu konuda şu şekilde düşünüyorum: Mesleğimi ben icra ediyorum o halde benim sevmem kafidir. Bir başkasına neden sevdiğimi açıklamama ne gerek var? Kızımız, mesleğimizi sevme nedenimizi beğenmezse, "mesleğimizi sevmekten" vaz mı geçeceğiz? Tabi ki değil. Haa ona da mesleğimizi sevdirmek istiorsanız hemen aşağıda Sn.Giray Çelik beyden alıntıladığım bir kaç cümle yeter bence.

Ben de kızıma avukat ne iş yaparı anlatırken çok sıkıntı çekiyorum. Onlar sadece hırsızları yakalattığımızı kavrayabiliyor ama ardından soruyor: Peki polis var ya. Avukat hırsızla eden uğraşıyor? )

Alıntı:
Ankara 1 Numaralı Sıkıyönetim Mahkemesinin idam kararı uyarınca, kararın infaz edildiği 6 Mayıs 1972 günü sabaha karşı
Yusuf Aslan, infazına birkaç dakika kala, infazda hazır bulunmak üzere cezaevine gelen avukatı Av. Halit Çelenk'e olan duygularını şöyle ifade ediyor.

“[b]Bu saatte bizim için sizler de yoruldunuz.
Bizim için çok çalıştınız.
Hepsi için teşekkür ederiz....”