Mesajı Okuyun
Old 22-10-2012, 17:55   #28
Av.Selim Balku

İzmir Barosunun 2010-2012 Raporunu okuduğumda, avukat hakları merkezinin yaptıklarını görünce açıkçası neden bu merkeze üye olmadım diye biraz hayıflandım.

AHM bildiğim kadarıyla, nöbetçi avukat sistemi ile çalışıyor, benzeri THS'DE var, gruplara bakılmaksızın avukatlar istediği bölgede nöbetçi olarak adını yazdırıyor. Misal olarak adliye bölgesi veya Karşıyaka bölgesi, herhangi bir ihtiyaç olduğu takdirde o gün müsait olan hangi nöbetçi avukat varsa olay yerine gidiyor.

AHM tamamen baro çalışanlarının ve yöneticilerin oluşturduğu bir merkez değildir.

Raporu okuduğumda şunu farkettim ki hemen hemen her türlü olaya merkez müdahale etmiş misal avukatı azarlayan hakime, avukatı duruşma solonundan çıkartan mübaşire ve hakime gibi her türlü olayda avukatın yanında durmuş.

Başınızdan geçen olaya neden müdahale edilmemiş veya neden kabul edilmemiş bilmiyorum ancak benzer merkezlerin üye sayısını artırmak için benim açımdan iyi bir vesile oldu.

Ben adımı yazdırmak için başvuracağım, sizi ve tüm meslektaşlarımı avukat hakları merkezine nöbetçi üye olmaya davet ediyorum.