Mesajı Okuyun
Old 12-02-2018, 16:17   #1
Konuk

Varsayılan Tehir-i İcra konusunda yardım ( lütfen )

Tüm Hukukçularımıza merhabalar efendim. Öncelikle ben bir eğitimciyim. Ve önceki yıllarda bir idarecinin çirkin mobbing davranışlarına maruz kaldım. Bu şiddet ortamı içerisinde bir de çok haksız şekilde bir idari cezaya maruz kaldım. Bu idari cezaya ilişkin de Bölge İdare Mahkemesi'nde açmış olduğum dava bu tarihte Sayın Danıştay Makamında devam etmektedir. Şimdi benim kurumum bölge idare mahkemesinin kararına karşılık henüz dava danıştay makamında sonuçlanmadan avukat vekalet ücreti için beni icraya vermiş ve 750.00 TL lik avukatlık ücreti karşılığında yaklaşık 1400.00 Tl bir miktarın yedi gün içinde ödemesini yapmam isteniyor. Bana bu cezayı veren kişi de şu an meslekten uzaklaştırılmış ve hatta meslekten ilişiği kesilmiş durumda. Bu halde haksız ve hukuksuz şekilde hem sicilimi karalayarak beni mağdur eden bu idari işlem için danıştay da davam sonuçlanmadan bir ödeme yapmak istemiyorum. Ancak maaşıma da bir icra gelmesini istemiyorum. Çevreden duyduğum ve internette yaptığım araştırmaya göre İcranın Geri Bırakılması yani Techiri İcra Talep edebiliyormuşum. Ama bunu nasıl ve nereye yapacağım konusunda bilgim yok. Bir de Buna bir teminat yatırmam gerekiyormuş . Bu teminatı hangi oranda yatıracağım konusunda da bir bilgim yok. 1400.00 Tl lik bir borç karşılığında ne kadar teminat yatırabilirim ? Nereye yatıracağım. Ya da davası ve yasal süreci devam eden bir işlem ile ilgili olarak kurum tarafından gönderilen icra emrine itiraz etme imkanım olanağım var mıdır ? Bu itirazı nereye nasıl yapacağım ?
Bir eğitimci olarak sayfanızı ara ara takip ediyorum ve çok faydalı bilgiler ve çaresiz kadınlara çare olduğunuzu görüyorum. Bu takdire şayan davranışınız için hepinizi kutluyorum. Keşke herkes buradaki hukukçular gibi kadınlar ve hakları konusunda duyarlı olabilseler . . . Sevgiler.