Mesajı Okuyun
Old 16-03-2010, 15:55   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Konuk
İlginize teşekkür ederim.eşime söylemeyi ve savcılığa gitmeyi düşündüm ama bunları hangi delillerle ispatlayacağım.savcılığa ispatlayamadığım şeyi,eşime nasıl ispatlarım.Üstelik 2 yıl boyunca 60dakika,100dakika yaptığım telefon görüşmelerini,şahıs savcının karşısına geçip benimle isteyerek görüşüyordu dediğinde,bunun zorla ve tehditle olduğunu ben nasıl ispatlayacağım.Bu konuda beni aydınlatırsanız,hem eşime hem de savcılığa daha cesaretli giderim.şimdiden teşekkürler.

Koyulaştırdığım ifadeniz ile aslında kendi sorunuzu cevaplamışsınız. Bu tür bir iddia, somut bir başka delil olmadıkça ispatlanamaz. 2 yıl boyunca telefonla konuşmuş, bu konuşmalarınızı da bir saat iki saat aralıksız şekilde yapmışsanız, ne eşinizi ne de savcıyı bu görüşmeleri istemeden yaptığınıza -salt beyanınızla- inandıramazsınız.

Geçmişteki bu görüşmeleri yapmanıza neden olan tehditi somut bir delille ispatlayamayacaksanız bence ne eşinize ne de savcılığa durumu bildirin.

Yeni bir somut tehdit olursa, bu son durumu savcılığa şikayet edip, adı geçen şahsın telefonlarının dinlenmesini sağlayabilirsiniz.