Mesajı Okuyun
Old 02-03-2011, 21:24   #16
bilenmelek

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Üç yol izleyebilirsiniz:
1- Ödenmeyen kira bedellerini icraya koyarsınız. Bu durumda ihtarlarınız boşuna çekilmiş olur, yeniden 30 günlük süreyi beklemeniz gerekir.
2- Usulüne uygun ihtara rağmen 30 günlük sürede ödenmemiş kira bedeli varsa temerrüt oluşmuştur, kira alacağının tahsili ve tahliye talepli dava açabilirsiniz.
3- İhtarlar aynı kira dönemine ilişkinse kira dönemi sonunu bekleyip iki haklı ihtar nedeniyle tahliye davası açabilirsiniz. Dönem sonuna daha zaman varsa gereksiz zaman kaybedersiniz.
Görüşüm: Hazır çekilmiş ihtar ve temerrüt olgusu varken, 2 no.lu yol dışındakilerin zaman kaybettireceğini düşünüyorum. Ancak ihtarları siz değil de müvekkiliniz çektiği için, usulüne uygunluğunu gözden geçirmenizi öneririm.
Saygılarımla.

Merhabalar,bir konu ile ilgili fikrinizi almak istiyorum.Umarım doğru yerde sorumu soruyorumdur,hatalıysam lütfen kusura bakmayın.Müvekkilim geçmiş döneme ait ödenmeyen kiralar için noterden ihtarname çekmiş,ancak ihtarnamede hem yanlış bir dönem belirtilmiş hem de bir takım usul eksikleri var.30 gün geçmiş ödeme yapılmamış.Şimdi biz ödenmeyen kiralar için tahliye talepli icra emri göndersek ,bu usule uygun olmayan ihtarname prolem yaratır mı?Bu sitedeki konu ile ilgili bir makalede ihtarname çekilmiş ise aynı döneme ait artık icradan ödeme emri gönderilemez deniyordu.İkilemde kaldım, şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.