Mesajı Okuyun
Old 06-08-2012, 09:59   #1
netya

Varsayılan Cmk Stopaj Sorunu Ve Baro

Sayın meslektaşlarım herkese iyi çalışmalar diliyorum,
İstanbulda CMK için artık söylenebilecek bir şey bulamıyorum, masraflar, ödemeler, hazırlıktaki sıkıntılar vs. vs. sürekli konuşulup tartışılıp bir sonuç alınamadığı malumunuz.

Bu sorunlar yetmezmiş gibi birde Vergi Daireleri çıktı başımıza, mal müdürlüklerinin yatırdığı stopajlar sistemlerinde görünmediği için mahsupları yapmıyorlar, ödeme emri gönderiyorlar. En son ev adresime tahsilata başlıyoruz diye bir yazı gelmiş.
Bununla ilgili çok sevgili ve ilgili İstanbul Barosunu defalarca aradım, dilekçe yazdım.
CMK servisinin söylediği şey herkes aynı durumdaymış, vergi daireleri avukatlarla uğraşıyomuş falan.
Baro olarak Vergi dairesine bir yazı yazılamıyor mu diyorum, güya yazılacakmış, bu konuda bi arkadaş görevlendirilmiş, kendisi yıllık izinde ve herhangibi bir gelişme varmı yazı yazıldımı vs kimsenin bilgisi yok!!
Bu arada bu sorunu Mayıs veya Haziran ayında bildirdim.Ağustos olmuş hala aynı yerdeyiz.
Karşımdaki Baro olunca muhatap bulamadığım için sinirlerim yıpranıyor.
Keşke bu forumu takip eden yönetim kurulu üyesi veya yetkisi olan duyarlı biri olsa diye bir umutla buraya yazdım.
Aynı sorunu yaşayıp bir çözüm bulmuş meslektaşlar varsa yardımlarını rica ederim.
Saygılarımla.