Mesajı Okuyun
Old 05-12-2011, 19:01   #1
nurseli

Varsayılan resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan, iftira, suç uydurma suçları

Hepinize merhaba, acil bir bilgiye ihtiyacım var. Müvekkil TCK 103/6'dan yargılanıyor. Müşteki çocuğunun vücudunun kıyafetlerinin üzerinden okşandığını iddia ediyor. Müvekkil suçlamayı başından beri reddediyor. Mahkeme araştırdığı takdirde somut gerçeğe ulaşabileceği tüm tevsii tahkikat taleplerimizi reddederek, 15 yılın üzerinde bir ceza verme yolunda ilerliyor. Çocuğun ruh sağlığının bozulduğu yönünde adli tıp raporu var. Rapor müşteki annenin beyanına göre hazırlanmış, gözleme dayalı bilgi yok. Annenin rapora yansıyan beyanı çocuğun derslerinin olaydan sonra bozulduğu, agresif, hırçın, arkadaşları ile uyumsuz, küfürbaz vs. olduğu şeklinde. Adli tıp bunları duyunca travma sonrası stres bozukluğu diye rapor tanzim ediyor zaten. Okulla görüştüğümde suç tarihinden bu güne geçen 2 yıllık süreçte çocukta en ufak bir olumsuzluk olmadığı bilgisine ulaşıyorum. Savunmam ve iddiam şu: Çocuğun okul başarısında bir değişiklik, sosyal hayatında bir farklılık yok ise, nasıl ruh sağlığı bozulmuş diyebiriz. Mahkeme okula müzekkere yazmayı gereksiz buldu. Çocuğun annesini resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan (TCK 206 sahtecilik suçu- adli tıp raporunu düzenleyenlere yalan beyanda bulunma) suçundan şikayet ederek okuldan çocukla ilgili gerçek verileri almayı düşünüyorum. Bu suç duyurusunun faydaları ve zararları konusunda fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bilgisini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.