Mesajı Okuyun
Old 05-10-2012, 13:03   #13
Av.Ender Sezer

Öncelikle Geçmiş Olsun Sayın Meslektaşım, İsyanınıza hak vermemek elde değil, hak arayan bizlerin hak dağıtıcılar tarafından haksızlığa uğratılması üstüne üstlük bağlı olduğumuz meslek kuruluşunun bu duruma kayıtsız kalması hiç ama hiç hoş bir durum değil. Yeri geldi mi asıl amacı haricinde durumlarda sesini yükselten baro, kendi hakkını koruyamıyorsa ne işe yarar acaba. Benim de başımdan benzer bir olay gelmişti. İzinli olan hakim yerine dosya başka mahkemelere dağıtılmıştı, bilindiği üzere mahkemeler kendisine ait olmayan dosyada bir işlem yapmamakta ve sadece duruşma günü vermekle yetinmektedir. Çoğunlukla da bizler böyle durumlarda mazeret dilekçesi veririz. Ben de öyle yaptım, zaptı almaya gittiğimde davayı uazatmak nedeniyle bana celse harcını ödemeye mahkum etmiş Ne kadar işini layıkıyla yapmış değil mi Dosya esas mahkemesine geldiğinde geçen celsedeki ara karardan dönülmesini talep ettim, esas mahkemesi de haklı bularak iş güzar mahkemenin celse harcı kararını kaldırdı. Baro tarafından destek bulamazsanız benden ve benim gibi düşünen birçok meslektaşımızdan destek bulacağınıza emin olun. Esenlikler dilerim.