Mesajı Okuyun
Old 23-09-2012, 03:23   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
meraba efendım. ben 25 yasında oldugum halde çevremden dolayı kendı kararlarımı kendım vermıyorum. şu sekılde bır sorunum var.aıle baskısından dolayı sırf erkek arkadasım oldugunu ispatlamak için telefonum elımden alındı.ve hattın dökümanları cıkartılmak ıstenıyor. mesaj ve konusmalarım ogrenılmek ıstenıyor. hat benım uzerıme degıl fakat aılem herhangı sekılde savcılıga sıkayet ederek yada suc duyurusunda bulunarak yanlıs bılgı vererek bu benı tehdıt edıyor yada bana kotu mesajlar atıyor dıye her hangı sekılde mahkemeye verse benım hattımın bılgılerını konusma ve masaj dokumanını gorebılırmı verırler mi? yada tanıdıkları vasıtasıyla gosterırler mı? nolur yardımcı olun bana bu cok önemlı.lutfen bı bılgı verın

Sayın konuk,
Telefon hattı kimin adına ise o kişi aranan ve mesaj gönderilen numaraların dökümünü (ayrıntılı fatura) ilgili şirketten alabilir. Herhangi bir davada da delil gösterilmesi halinde benzer şekilde aranan-aranılan, mesaj gönderilen-mesaj alınan numaraların listesi mahkemece istenebilir. Bunlar dışında, bazı önemli suçlar için önceden verilmiş mahkeme kararı olmadıkça konuşmalar ya da mesajlar kaydedilmediği için bunlara ulaşılamaz.