Mesajı Okuyun
Old 22-08-2011, 12:21   #1
Konuk

Varsayılan İÇten HaykiriŞ

merhabalar sitenizi çok inceledim ve size kimselere soramayacağım konularda danışmaya karar verdim
yüksekokul mezunu kendini gayet iyi yetiştirmiş iyi bir işyerinde çalışan bir bayanım 34 yaşındayım eşimse 35
2001 yılının haziran ayında eşimle evlendik evlendik şu anda 10 yaşında ve 3,5 yaşında 2 oğlum var evlenene kadar kendi ayakları üzerinde duran herzaman çalışkan çalışan ailemin bana çok güvendiği biriydim eşimin yetişme tarzı ailesindeki aşırı şiddet olayları kadına olan yaklaşımlarını zamanla gördükçe çıkmaza girdim defalarca sonra da aynı şiddet ve hakaret olaylarının bir fiil aynılarını yaşadım yıllarca aileme çevreme bu olayları anlatamadım hiç çünkü gururuma yediremedim eşimse orta terkti ailem hiç razı olmadığı halde evlendim yıllardan beri yediğim dayakların hakaretlerin hangisini sayayım bilemiyorum hiç birisi aklımdan çıkmıyo çıkamıyo unutulacak gibi değiller size bunları yazarken bile sabahın altısında yine hem dayak yedim hemde sözlü hakaret işittim ve bu şekilde işime geldim yıllardan beri eşim evimizin aynı sokağında esnaf olduğu için yıllardır her dayağı sineme çektim o halde gidip darp raporu almadım kimse beni göremesin diye morluklarım geçene kadar evde kaldım artık dayanacak gücümün kalmadığına inanıyorum sormak istediğim
1- evlendikten sonra kredi ile ortak ödeyerek ev ve dükkan aldık eşimin sigortası olmadığı için hepsi benim üzerime borçlarımız yeni bitirdik
2-eşim normal zamanda hemen hemen her akşam 3-4 bira içip kendi dediklerini yapmadığım zaman beni dövüyor hakaret edip duruyor ev ve dükkanı benim üzerime yap senden boşanayım diyor ayrıca boşandıktan sonra aynı şehirde yaşayamayız sen başka şehire git diyor yoksa seni öldürürüm diyor bende asla ev ve dükkanı senin üzerine yapmam diyorum onlar sadece çocuklarımızın diyorum
benim sorum şu :ben bu ev ve dükkanı çocuklarımın üzerine nasıl yapabilirim
3- ayrıca şu anda ben sigortalı olarak çalışıyorum işyerimim ortamı her şekilde güzel yani şu anda kendi kazancımla bile orta derecede ev tutup geçinebilirm
sadece çocuklarımın eğitimi için aylık olarak her ikisine ayrı ayrı nafaka istiyorum ayrıca kendisinin hiç sigorta kaydı olmadığı için kendisini mağdur gösterip benden nafaka talep edebilir mi
3-hem benim ailemede zamanla sözlü hakaretlerde bulunuyor ayrılmayı düşünüyorum fakat niyeyse kendimde o cesareti bulamıyorum çocuklarımla babalarının araları iyi onların bu durumlarını bozmak istemiyorum ama bende artık dayak ve hakaret esair hayatı yaşamaktan bıktım ev iş bütün hayatım böyle kendime 1 saat bile yalnız vakit ayıramıyorum izin vermiyo ne yapcağımı şaşırdım
4-ayıca boşandıktan sonra yine hakaret ve dayakları devam eder diye korkuyorum işyerime yeni evimin oralara gelip bizi rahatsız eder diye endişelerim var çünkü benim hiç kimsem yok yalnızım babam öldü kendi ailmei bu işe asla karıştıramam onların başı belaya girer diye korkuyorum işin ucunda ölüm olabilir

ben bu durumdan nasıl kurtulacağım
ev ve dükkan için nasıl bir önlem alabilirim ya da noterden gidip ev ve dükkanın tüm hissedarları çocuklarımdır diye yazı yazsam yine de mahkemede pay isteyebilir mi