Mesajı Okuyun
Old 07-05-2012, 13:52   #19
Av.PUDY

sayın meslektaşım İzmir kadın hakları komisyon üyesiyim ve merkezde nöbetçi olduğum gün adli yardım kanallı açılmış bir boşanma davasının tarafı olan kadın merkezimize geldi ve boşanmak istediği eşinden hamile olduğunu bu çocuğu istemediğini zaten bakacak durumunun olmadığını bilerek ve isteyerek hamile kalmadığını beyan etti . MK gereğince evlilik için bir hamilelik olması sebebi ile tabişkide eşin rızası gerekiyor ancak bayanın gerek eşinden gördüğü şiddet gerek yaşam koşulları gerekse bu bebeği istememesi gibi sebepleri harmanlayarak bir dilekçe hazırladım ve savcı beye gittim durumu izah ede ede , ısrarımı dayata dayata yer yer tartışarak yer yer münakaşa ederek elime kürtaj kararımı aldım; dilekçenin sonunada savcı beyin imzası altında oda ve dahiliye numarasını eklettirdim ki ilgili sağlık kuruluşunda herhangi bir sorun çıkarsa savcı beye telefonla irtibat kurulabilinsin dedim savcı "hay hay" dedi ve kızımız üzücüde olsa onun adına sevindiricide olsa bebeğini kürtajla eşinin rızasına gerek kalmaksızın aldırdı..bilgilerinize sunarım..kolay gelsin..