Mesajı Okuyun
Old 11-06-2008, 23:12   #1
Konuk

Mutsuz Boşanma Kararı Kesinleşmeden Gerçekleşen Hamilelik-Doğum-Çocuğun Nüfus Kaydı-Bekleme

ben 2006 da ilk eşimden ayrıldım dava actım davamız görüldü fakat davamızın kararı alınmmaış avukatım alındı demişti bunu 2007nin sonunda öğrendim 2008 in mayıs ayında kesin dava kararlaştırıldı.Ama asıl sorunun 1 senedir beraber yaşadığım beraberliğimden 2 aylık bir bebeğim var ona nüfus cüzdanı çıkarmak istiyorum ama bu imkansız gözüküyor.Eski eşimle muhatap olmak istemiyorum.Bebeğim olduğunu öğrenirse tekrar peşime düşer çok zor boşandım zaten.Şimdiki eşimle ben dava açıp dna testiyle başvursak mahkemeye sonuç alabilirmiyiz?Ayrıca bu madde ne kadar işime yarar ?
MADDE 288.- Çocuk, evlenmeden önce veya ayrı yaşama sırasında ana rahmine düşmüşse, davacının başka bir kanıt getirmesi gerekmez.

Ancak, gebe kalma döneminde kocanın karısı ile cinsel ilişkide bulunduğu konusunda inandırıcı kanıtlar varsa, kocanın babalığına ilişkin karine geçerliliğini korur.

Şimdiki beraberliğimle evlenmek istiyorum "iddet" diyorlar,nüfus cüzdanı desem oda olmuyor nolur bana yardım edin...Bu davalar nereye nasıl açılır baronun sitesinden ücretlere baktım

Hayatımı düzene sokmak istiyorum.Yardımmmmm