Mesajı Okuyun
Old 02-02-2004, 23:45   #13
Çaba

Sayın Av.Sehper,
Ben de sorunun çözümlenebileceğini düşünüyorum.Zira idare Avukatlarının temyize gitmek zorunlulukları olduğunu Yargıtay üyeleri biliyorlar.Dosyada kaybeden taraf olarak Hazinenin temyizinin olmadığını görünce kısa karara bakabilirler.Baktıklarında yanlışlığı göreceklerdir,bir de dosya Yargıtaya 10. ayda gönderilmiş,bekletiyor olabilirler de.
En kötü ihtimalle temyiz dilekçem ile dosya Yargıtayda buluşamazlarsa ve onama kararı gelirse , bendeki suretle birlikte tashihi karar yolunu deneyeceğim.
Sayın Ozi,
Hakim kararla birlikte dosyadan elini çeker,yokluğunuzda aleyhinize değişiklik yapması hukuka aykırıdır.Bu hususun şikayet konusu yapılması tamamen sizin takdirinizde olan bir konu.Ancak şahsi kanaatim temyizde bu hususu belirtmenizin daha uygun olduğudur.Velev ki karar usulden bu sebeple bozuldu,Mahkeme bozmaya uyup, yeni bir bilirkişi raporu alıp,gerekçesini de değiştirerek (aleyhinize artış yapılan miktardan) aynı kararı verebilir.Ya da direnebilir.Biliyorsunuz hakimler kolay kolay kanaatlerini değiştirmiyorlar.
Saygılarımla.