Mesajı Okuyun
Old 12-07-2016, 16:42   #1
Konuk

Varsayılan Hastanede Fazla Para Alinmasi

40 gün önce kızımın bacak kemiği kırıldı. Özel bir hastaneye gittik. Femur kırığı dediler. Doktor kemiklerin düzgün kaynaması için 2 tane çivi konulması gerekir dedi ve beni muhasebeye yönlendirdi.
Muhasebe ücret olarak 6000 TL dedi. Ve ben 6000 TL yi ödeyerek ameliyatı başlatmış oldum.

15 gün sonra konrtole geldiğimizde doktor röntgen çekelim dedi. Tamam dedim. Yine muhasebeye gittik ve 98 TL daha ücret ödedim.

Çivilerin çıkartılması için randevü almıştık; bugün sabah çivilerin çıkartılması için yine hastaneye gittim. Beni yine muhasebeye yönlendirdiler. Benden 2000 TL daha aldılar. Doktor ameliyata girerek çivileri çıkardı. İnşallah kızımda hiç bir problem kalmaz.

Benim sorum şu: Ben baştan 6000 TL yi tüm sağlık paketi için ödedim. Yani ameliyatı+ konrtolü+ çıkartması olarak ödedim. Daha sonra benden 98 TL + 2000 TL aldılar. Bunların haksız olarak alındığını düşünüyorum. Kızımın sağlığı söz konusu olduğundan hiç itiraz etmeden parayı ödedim. Kazıklandığımı düşünüyorum. Şimdi dişçiye gittiğimde dişlerine tel taktırdığında baştan bir ücret söyleniyor, tedavi 1 yıl da sürse artı bir para talep edilmiyor. Telleri takmasına ayrı para çıkartmasına ayrı para istenmiyor. Veya ameliyatlarda dikişlerin alınmasında ayrıca bir ücret talep edeni hiç duymadım.

Ben bu haksız yere ödediğim parayı nasıl geri alabilirim? Yol gösterebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Ödediğim bu parayı