Mesajı Okuyun
Old 03-09-2006, 12:57   #7
SMK38

akdeniz üniversitesi akdeniz öğrenci yurdunda kalıyorum
her oda 6 kişilik olarak düzenlenmiş 3 ranza var bir ara ranzadan yatak sistemine geçileceğini duymuştum ama olmadı yakın bi gelecekte inşallah
banyo ve wc her odada var dolayısıyla bu konuda bir sıkıntı yok
odadaki en büyük sorun onca eşyanızı size verilen tek bir dolaba sığdırmak zorunda kalmanız tavsiyem belki giyerim dediğiniz hiç bi kıyafeti getirmeyin boşuna yer kaplamasın
oda ve kat temizliği her ne kadar hergün dense de iki üç günde bir oluyor
bu nedenle odada barınan öğrencilerin en azından odanın kaba temizliğini yapmaları gerekiyor
her odada bir masa var bu nedenle odalarda ders çalışmak pek mümkün değil
ancak çalışma odalarında yeterli masa bulunuyo
okulun ilk günlerinde kendinize bir masa kapmanızı öneririm aksi halde dersler kızışıp sınavlar yaklaşınca çalışcak masa bulamayabilirsiniz
yurdumuzun sosyal tesislerinde pek çok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kuaför terzi internet kafe gibi yerler var
internet kafe demişken yalnız sosyal tesislerde değil konakladığınız binalarda da var
yine sosyal tesisimizde bir yemekhanemiz var
çoğunluk orda yemeyi tercih ediyor ama kampüste alternatif yerler de var
gizli gizli yurtta da bişeyler yapabilirsiniz yakalanmamak şartıyla tabii bu biraz azmettirme oldu sanki
burdan çok içerlediğim bir konuyu da dile getirmek istiyorum su ısıtıcısı kullanmamız yasak ve sürekli yakalanıyoruz
su ısıtıcısı gibi masum ve öğrenci dostu bir aletin yasaklanmasına yol açan düzenleme umarım değişir
yurdumuz temiz ve bakımlıdır çarşaflarınızı 15 günde bir değiştirebilirsiniz hatta çalışanlarla muhabbetiniz olursa her hafta değiştirebilirsiniz sıkıntınız olmasın
velhasıl bir devlet yurdu için şartları zorlamışlar ve rahatınız için ellerinden geleni yapmışlar