Mesajı Okuyun
Old 08-02-2005, 22:28   #1
corpse

Soru Borsa Yalanıyla Dolandırıldım!

Selamlar,

Mart 2004'te arkadaş vasıtasıyla tanıştığım bir kişi tarafından dolandirildim. Kendisinin Dışbank'ta calistiğini söylediği kişi sonradan öğrendiğim de calismiyormus. Fakat Dışbanka girip çıkıp orda kafasina göre işlem yapiyormus. Gelelim olaya; Bu şahıs bana parami borsada değerlendirip %200-%300 gibi bir değer kazandiracağini söyledi ve cokta ikna ediciydi. Bir anlik dalginlik dikkatsizlik ile yalanlarına kandim. Sözde benim adima bir hesap acacağını ve bu hesabı da benim adima yöneteceğini söyledi , nüfus cüzdanimdan, vergi numarama kadar herşeyi istedi. Bir ay içerinde 20000$ + 9000$ + 3000$ olmak üzere toplam 32000$ gibi bir meblaği kendisine verdim.

20000$ Benim Yapı Kredi'deki hesabimdan cekilip onun Dışbanktaki hesabina ayni gün yatirildi. Diğer paralar ise elden verdim.

Olaydan bir ay sonra kuşkulandim ve parami geri istedim paramin 13-14 milyar gibi bir kısmını kafasina göre 100'er 200'er gibi taksitler! halinda bana yolladi, fakat diğer kısmı vermekten kaçti türlü türlü bahaneler ve SMS lerle oyaladi. Önce MAYIS 25 daha sonra Ağustos en son da Ocak'ın ilk haftasi gibi vereceğini söyledi. CEP telefonlarini hep kapatti , kaçti..

Ne yapacağımı şaşirdim. Bu kişinin benden başka insanlarida dolandirdiğini daha sonradan öğrendim.

Hukiki işlemlerle hakkimi almak istiyorum. Sizce ne yapabilirim?

Çok teşekkür ederim