Mesajı Okuyun
Old 28-01-2008, 12:50   #254
Av.Selim Balku

CMK görevlerini bazı arkadaşlar gönüllü yapabilir buna bir lafım yok ama hem paramı alamıyorum hemde istifa etmiyorum, hemde paramı geç alacağımı bildiğim halde görevime devam ediyorum... Bunlar bana çelişki geliyor, burada paralarını geç alındığından dolayı istifaya çağrı yapıldı, doğru olan budur, avukat yaptığı işten para almıyorsa bundanda şikayet ediyorsa, istifa edecektir. Bu işi ya gönüllü arkadaşlar yapsın ya da şikayet etmeyenler, bu şekilde hizmet kalitesinin artacağını düşünüyorum...

Ayrıca istifa ederim etmem kime ne sorusu yanlış bir soru, yanlış olduğunu örnekle açıklayayım, ben bazı dosyalarımından ücret almıyorum, almak istemiyorum, ancak avukat olan benim, büro bana ait, emek benim emeğim ama istediğim kadar bedava iş kabul edemiyorum, bundan kime ne diyemiyorum...

Ama başka bir avukat bedavadan ceza davalarına bakıyor, gönüllü olsa hadi neyse ama para beklentisi içerisinde bedava bu işi yapıyor, bu husus belkide farkında değiller ama haksız rekabete sebep oluyor. Kime ne sorusunun cevabı bu olsa gerek...