Mesajı Okuyun
Old 30-11-2011, 07:54   #1
Konuk

Varsayılan ikinci evlilik ve resmi nikah için süre

Herkese merhaba.Bu sitede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Bu siteden faylandığım çok şey oldu hepinizden ayrı ayrı Allah razı olsun inşallah.Benim sorum şu; ben 5 senedir eşimden ayrıyım ve 5 senedir süren bir bşanma davam var.aslında mahkeme 1,5 yılda bizi boşamamayla sonuçlandırdı karşı tarafta bende temyiz ettik.1,5 yıla yakın temyiz sonucunu beledik.yargıtay benim davamda haklı olduğumu ve benim boşanma isteğimin kabul edeilmesi ile sonuçlandırdı ve tekrar mahkeme olduğunda benim davam maddi ve manevi tazminat ve nafaka bağlanmasıyla sonuçlandı.ama karşı taraf gene temyiz etti ve geneyargıtayda dosya bekledi ve dosya geldi yargıtay sonucu aynen kabul etti.ama bu sefer karşı tarafın karar düzeltmeye gideceğini duydum.bu arada benimle evlenmek isteyen bir kişi oldu ama resmen boşanamadığım için cevap veremedim.bende eski eşimi arayarak maddi ve manevi tazminat haklarımdan ve nafakadan vazgeçtiğimi bir an evvel mahkemenin bitmesini istedim ikimizde karşıklı olarak imza attık ve dosya karar düzeltme için tekrar Ankaraya gitti.gideli yaklaşık 5 ay olacak ve halen sonuç gelmedi.şimdi eşim benden ayrılır ayrılmaz başkasıyla imam nikahıyla yaşıyor ve 2 tane çocuğu bile oldu.bense halen boşanıp yeni hayatıma bir türlü başlayamıyorum.benim bu karar düzeltme sonucunun gelmesinden başka bekleyeceğim bir sürec varmıdır.bu cevap gelir gelmez ben kimliğimi değiştirip hemen nikah yapabilirmiyim.yada bu süreç içinde neler yapmam gerektiği konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.