Mesajı Okuyun
Old 23-01-2012, 15:23   #20
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan sebepsiz zenginleşme
Selamlar icra mahkemesi hakimi açmış olduğumuz davayı red etti çekin sahte imzalarla cirolandığını bilirkişi incelemesini yapılmasını menfi tespit davası da açtığımızı savcılıkta da dosyasının görülmekte olduğunu bildirmemize rağmen red etti bence haklıydı da çünkü imzanın sahte olduğunu bizzat şahıs ileri sürmesi gerekirdi ancak anlamadığım şu neden delillerimi değerlendirmedive Esas olan konumuza gelince YARGITAYIN VERMİŞ OLDUĞU ONAMA KARARI DA GEREKÇELİ DEĞİLDİR Yeni HMK 370 Madesi Yargıtay ,Onama Kararında onadığı kararın hukuk kurallarına uygunluk gerekçesini göstermek zorundadır diyelim benim olayımda olduğu gibi göstermedi bu hükmün uygulanabilirliği yok ki ben yargıtayı kime şikayet edebilirim ben yargıtayın yarım değil çeyrek satırlık sayfadan ibaret onama yazısında gerekçe yok ki desem müvekkile haklı olarak yoksa çözüm üret Bu konuda ne yapılabilinir HSYK'a şikayet mi AİHM'E gitmek mi ki bunun yolu nedir bilememekteyim gerekçe yok yargıtayda bir mahkeme desem ne masraf yapılınır onua bilen arkadaşlar yorum yapar mı acaba

Sitemizin de üyesi olan Yargıç Hilmi ŞEKER'in "Esbab-ı Mucibeden Retoriğe Hukukta Gerekçe" adlı eserini okumanızı öneririm.

Gerekçenin önemi, gerekçesizliğin hukuki sonuçları hakkında büyük bir emeğin ürünü olan bu eserde sorularınızın yanıtlarını bulabileceğinizi düşünüyorum.

Faydalı olması dileğiyle...