Mesajı Okuyun
Old 07-11-2006, 14:04   #3
putto

1)Performans düşüklüğü haklı fesih nedeni midir? Müvekkile daha önce sanırım bu konuyla ilgili bir yazılı olarak uyarılmıştır.

Performans düşüklüğü feshin geçerli nedenle feshi için yeterlidir.(Kıdem-ihbar tazminatı ödenmek durumundadır.)

2)IMS verileri dikkate alınır mı? Bu kurumun gerçekten Sağlık Bakanlığı ile bir ilintisi var mı? Varsa bile bu veriler dikkate alınır mı?

İlaç sektöründeki kesin sonuçları veren (satış vb) tek kurumdur.Sağlık Bakanlığı ile ilgisi yok özel bir kuruluş, mahkeme IMS verilerini dikkate alıyor.

3)Bu davada ispat yükü sanırım işveren tarafta. Yani ben feshin, geçersiz olduğunu iddia ettim. Geçerli olduğunu karşı taraf ispat etmeli diye düşünüyorum. Doğru bir düşünce mi?

İşverenin iş akdini geçerli sebebe dayanark fesh ettiğini ispatlaması lazım.

4)Başkaca tavsiyeleriniz var mı?

Performans nedeniyle işten çıkarabilmek için uzun bir dönem işverenin performans ölçümü yapması; performans için objektif bir yöntem belirleyerek bunu çalışanlara bildirmesi gerekli; 3 er aylık dönemlerle tüm çalışanların performansını ölçmeli, önceden belirlediği kriterler sonucunda düşük kalanlara, performansının neden düşük olduğuna ilişkin savunmasını almalı ve karşı tarafa süre tanımalı, buna rağmen performans uzun bir süre düzelmiyorsa iş akdini fesh etmelidir.

Saygılar...