Mesajı Okuyun
Old 12-06-2012, 20:00   #7
Av.Gök

Arkadaşlar, benim başıma gelen bir olayı anlatayım ve lütfen yorumlarınızı rica edeyim. Üzerinde bankanın rehin alacağı olan bir araca müvekkil lehine rehin tesis edilmiş, borçlu da bu aracın banka rehin borcu ödendi demiş ki doğrudur muhtemelen. Zira borç ödenmedi ve biz kambiyo takibi başlattık ve 2.sıra alacaklı olarak aracı yakalattık ve aracın satışını istedik. Ancak müdür bankaya rehin alacağınız var mı diye yazı gönderdi, banka da " rehin alacağımız var ve icra numası da şud r " dedi. Ben de o icra dosyasından söz konusu araçla ilgili rehin takibi var mı diye müzekkere gönderttim ve nitekim bankanın rehin takibi var dediği ve bildirdiği dosyadan başkaca araçlar için rehnin paraya çevrilmesi yoluyla icra takibi başlatıldığını öğrendik.Yani benim satışını talep ettiğim araçla ilgili banka tarafından her hangi bir icra takibi başlatılmamış olduğu görüldü.Buna rağmen icra müdürü araç satışından sonra parayı bankaya ödedi, biz sadece masraflarımızı aldık ve öylece bakakaldık. Bankaya da bravo dedim, yalan beyanda bulunuyor ve alacağını bir şekilde alıyor. Dava açsam dedim banka yolunu bulur ve yine kılıfını uydurur. İcra müdürlüğünün işlemini şikayet etmek geçiyor kafamdan. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlarımın fikirlerini bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar