Mesajı Okuyun
Old 24-08-2009, 16:26   #88
Av. Fatih KARACA

Sn. Meslektaşlarım;

Bir zamanlar bir doktor tanımıştım (gerçi o beni tanımazdı ama). Bulunduğu ilçede efsane gibiydi, yıllardır da görev yaptığı hastanenin başhekimiydi.

İşte bu doktor amca, daha küçük bir çocukken babası öldürülmüş ve binbir zorlukla büyümüş, tıbbiyeyi bitirmiş, üzerine uzmanlık eğitimini tamamlamış ve operatör doktor olarak memleketine tayin olmuş. Bir gün acil bir ameliyata girmesi gerekmiş, masada yatan hasta da bir yerlerden tanıdık gelmiş. Örtünün altındaki yüzü biraz daha dikkatli incelediğinde, saçları kırlaşmış da olsa adamı hemen tanımış. Evet, babasının katili karşısında çaresiz yatıyormuş. Hayatı onun çabalarına bağlıymış. Bir an için tereddüt etse de, durumun aciliyetini göz önüne alarak ameliyata girmiş ve adamın hayatının kurtulmasına vesile olmuş. Hastanede yattığı sürece de adama hiçbir şey hissettirmemiş. En son olarak hasta (babasının katili) taburcu olurken kendisini tanıtıp tanıtmadığını şimdi hatırlamıyorum.

Bir meslektaşımıza saldırdığı iddia edilen birisinin müdafii olmak ya da olmamak seçimi, bir hekime kıyasen bizim için daha kolaydır. İşi kabul etmeme hakkımız her zaman vardır.

Anket sorusunun cevabı bana göre "DOĞRUDUR" olmalıdır ancak; ben bunu yapabilir miyim bilmiyorum. Yapabilen meslektaşıma da saygı duyarım.

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA