Mesajı Okuyun
Old 12-02-2019, 13:11   #1
Konuk

Varsayılan hamileyken işyerinde uygulanan mobing

merhaba,

11 haftalık hamileyim ve işyerine hamile olduğum için 7,5 saat çalışma talebinde bulundum fakat patronum çok aşırı derecede tepki gösterdi bu duruma, benden önce kimsenin böyle bir taleple gelmediğini ve kimseye böyle bir çalışma saati düzenlenmesi yapılmadığını ve onlar gelebildiyse benimde gelmek zorunda olduğumu sert bir şekilde ifade etti, hakkım olmayan hukukta yer almayan bir talepte bulunmadığımı ifade etmeme rağmen o halde hukuku da tanımadığını ve şartlar bu çalışmak istersen çalışırsın yoksa çıkarsın şeklinde daha da sert bir şekilde sinirlerimi aşırı derecede bozup ağlatarak odasından çıkmama sebep oldu ertesi gün ise beni arayarak evet böyle bir hakkın varmış dedi. normalde 8:30 18:00 5 gün (cumartesi pazar çalışma yok ) olan çalışma şeklimi 9:00 17:30 hafta içi ve cumartesi olarak değiştirdi cumartesi günleri ofis kapalı fakat tek başıma gelip ofiste yapabileceğim iş olmadığı halde kapalı ofise gelip çalışmamı talep etmekte bende bu durumun bana uymadığını zaten riskli ve zor bir hamilelik yaşadığımı cumartesi günü tek başıma başıma bir iş gelse kimsenin olmadığını ve böyle bir sorumluluk alamayacağımı söylememe rağmen yapacak bir şey olmadığını (ki normal personel 42,5 saat çalışırken benim şartlarımı onlardan zor hale getirerek 45 saat yapmak istiyor) söyleyerek çalışma günlerimde çalışma şeklimi daha da ağır ve yorucu hale getirmeye sürekli psikolojik olarak strese sokup üzmeye çalışıyor artık dayanamıyorum her gün stresli bir ortamda çalışarak kendime ve bebeğime bir zarar gelmesinden çok korkuyorum yasal olarakta ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bu konuda yardımınıza çok ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.