Mesajı Okuyun
Old 08-02-2008, 14:09   #35
Academic

Merhaba, öncelikle çalışmalarınızı kutlayarak başlamak isterim. Okul danışman ve rehberi olarak kadınların mağdur olduğu, psikolojik ve hukuki desteğe muhtaç oldukları çok sayıda vakayla karşılaşıyoruz. Benim işim psikolojik destek sunmak kadar bireye kendisine açık olan olanakları açıklamak ve yardım alabileceği kişi ve kurumlardan da haberdar ederek yönlendirilmesini de sağlamak. Asıl çalışma alanımız çocuklar olmakla birlikte (iş gereği) çocuğun olduğu her ortamda anneler ve babalar da iş alanına otomaktik olarak girer. Her ilde kadınların hukuki destek alabileceği bir biriminiz ya da bağlantı kurulabilecek üyeler olursa biz de yönlendirmemizi buna göre yapabilir ve sanal ortamdan yararlanamayacak ancak hukuki desteğe muhtaç kadınlarımıza bir köprü olabiliriz diye düşünüyorum. Bolu ili için bu konuda yardımcı olmaya hazırım. Ayrıca çalışma gurubu içinde psikolojik destek açısından bir katkım olabilirse bu konuda da olabildiğince destek vermeye hazır olduğumu belirtmek isterim. Zira gerçekten özellikle de eğitim düzeyi düşük kesimde kadınlarımız ve zincirleme bir şekilde çocuklar mağdur olmaktadır. Bu konuda destek vermenin topluma karşı bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla.