Mesajı Okuyun
Old 13-07-2008, 11:43   #98
Emel YILMAZ

Merhaba,
Bana göre ürpertici ama anlattığım birkaç kişinin anlatırken sürekli güldüğü bir olayı anlatayım:
Bir gün üniversitedeyken(lisans) üniversitemizin yemyeşil yürüyüş yolunda ağaçların arasında dolaşmak ve güneşin doğuşunu izlemek için sabahın erken saatlerinde kalkıp dışarı çıktım. Kampüse sivillerin girmesi yasak olduğundan ve de sürekli devriye arabaları dolaştığından korkulacak bişey yoktu Bir çok kişi sabah yürüyüşüne çıkar ama ben biraz erken çıkmışım. Neyse. Sabit adımlarla yürürken uzakta birini farkettim. Bi adam ama değişik Gözleri neredeyse dışında gibi büyük,saçları kısa ve bembeyaz ve neredeyse iskelet kadar zayıf... Güya yürüyüşe çıkmış bi insan ama ağzında da yandığından emin olmadığım piposuyla yürüyo (Biraz ürperdim ama bozuntuya vermiyorum tabi). Derken beni gördü ve sonra da durdu. Aynı kaldırımdayız ve ben yürüdüğüm için mesafe giderek daralıyo. sakin ol dedim kendi kendime, o sadece yürüyüşe çıkmış ilginç bi akademisyen ve bişey düşünüyo ve farkında olmadan durdu.( bazen ben de düşündüğüm şeye kendimi çok kaptırınca duraklarım) Öyledir dedim.Yok yok adam gözümün içine bakıyo. Acaba insan mıydı yoksa ben mi kurguluyordum? Eğer tahmin ettiğim gibi akademisyense diye, o çok önem verdiğim nezaket kurallarımdan da taviz veremiyorum; görünce kaçtı gibi ayıp olmasın diye yolun karşısına da geçemiyorum. Yavaş yavaş mesafe daraldı ve o yolu ortalayan ve duran adamın yanından sakince geçecektim . Yanına yaklaştım ve boynunu bana çeviren adamın yanından geçtim. Kalbim öyle çarpıyo ki, pat dese küt diye yere düşecem Yine de şaka yapıyor olmasını ummuştum. sonra uzaklaştım. Ne yapıyor diye arkama bakamadım.
Dönüşte de karşılaşmamak için yolumu değiştirip yurda gittim. Sonra da hazırlanıp derse gittim. O da ne! Adam bizim fakültede takım elbise giymiş ama aynı sıskalık ve o yanmayan piposu ağzında Bana baktı gözümü kaçırdım. Ve o yıl bitene kadar onunla hep karşılaştım. Her seferinde de gözleriyle sanki seni hatırlıyorum tanımıyomuş gibi yapma diyordu ve çok çok çok hafif bir yarım dudak tebessümü ama gözü yine gülmüyodu.Sorun şu:
1. O normal bir insansa(doğa ötesi birisi değilse ) ve zararsız ; çünkü birşey yapmadı, neden öylece durup beni korkuttu.
2. İnsan değilse takım elbiseyle bizim okulda ne işi vardı
PARDON BAKAR MISINIZ DEYİP SORACAKTIM AMA CESARET EDEMEDİM