Mesajı Okuyun
Old 06-08-2008, 00:07   #1
yavuzselimaydın

Varsayılan poliklinik açma koşulları

merhabalar;
benim kat mülkiyeti kanunu m. 24 e ilişkin bir sorum var.
buna göre;Madde 24 -" Anagayrimenkulün, kütükte mesken, iş veya ticaret yeri olarak gösterilen bağımsız bir bölümünde hastane, dispanser, klinik, poliklinik, ecza laboratuvarı gibi müesseseler kurulamaz; kat maliklerinin buna aykırı sözleşmeleri hükümsüzdür; dispanser, klinik, poliklinik niteliğinde olmıyan muayenehaneler bu hükmün dışındadır.
Anagayrimenkulün, kütükte mesken olarak gösterilen bağımsız bir bölümünde sinema, tiyatro, kahvehane, gazino, pavyon, bar, kulüp, dans salonu ve emsali gibi eğlence ve toplantı yerleri ve fırın, lokanta, pastahane, süthane gibi gıda ve beslenme yerleri ve imalathane, boyahane, basımevi, dükkan, galeri ve çarşı gibi yerler, ancak kat malikleri kurulunun oybirliği ile vereceği kararla açılabilir" diyor.

beni burda polikliniklerin durumu ilgilendiriyor.kat mülkiyetine tabii bir binada ,bir bağımsız bölümü poliklinik olarak kullanmak nasıl mümkün olabilir,bununj usulu nedir acaba?
yapılması gereken anataşınmaz kütüğe kayıt edilirken ,bağımsız bölümlerden birini poliklinik olarak mı kayıt etmek gerekir?bunu tam olarak anlayamadım.zira uygulamada görüyoruz ki sonradan açılan poliklinikler var.
görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim....