Mesajı Okuyun
Old 17-11-2012, 10:48   #26
didem kunal

Konu ilgimi çekti ve sizlere şaşırabileceğinizi düşündüğüm olyı aktarmak istiyorum.

5 yıllık avukat.Kendime ait bir ofisim var. Bir dönem yanımda çalışan ir sekreter arkadaşım vardı.Aslında görümcemdi.Kendisine ofisimde hazırlayıp imzaladığım, arama kararı talepli evrakları mahkemeye götürüp işleme sokması için talimat vermiştim.

Önce savcı beyin yanına uğrayıp havalesini alan yardımcım,arama kararı için nöbetçi sulh ceza mahkemesine evrakları yardımcım aracılığı ile göndermiştir. Mahkemenin katiplerinden biri " hakim bey bu konuda arama kararı vermiyor.getirip durmayın bu talepleri" diyerek kendisini hakim yerine koyan yorumlar yapmış. Bu sırada yardımcım ile arasında yaşanan tatsız dialoklara mahkeme hakimi müdahale ederek olay tatlıya bağlanmış.daha doğrusu biz öle sanmışız.

Aradan zaman gçti ve yardımcım hakkında soruşturma evresinin gizlilik ihlali suçlaması ile asliye cezada dava açılmış. Avukatı yapması gereken işlemi yardımcısının yapması sebebi ile gizlilik ihlali davası. burdan yola çıkılarak sanıyorum ki benm hakkımda da dava açılacak.

Durum ço komik ve vahim geliyor hala bana. Avukat yardımcısı bu evrakı işleme sokmayacak, icrada işlem yapmayacak,evrak akışını takip etmeyecek vs vs. o halde ne işe yarayacak avukat sekreteri? sadece ofiste oturup telefonlara kapılara bakmak avukata yardım olamıyor maalesef.