Mesajı Okuyun
Old 04-12-2006, 01:48   #3
Sinem Kazar

kaynakta saptırma oldugu konusundaki itirazınıza katılmıyorum selim bey.....çünkü ÇELİKKOL 'erkeklerin büyük bir bölümünün aldattıgında bunu ballandıra ballandıra cevresine anlattıgını ve bundan büyük haz duydugunu'belirtikten sonra acıklamasını yapmaya baslamıştır.acıklamasında 'insan' kavramını kullandığı doğru FAKAT 'erkek'te bir insan olduguna gore sırf özelleştırme yapmadıgı için yapılan açıklamayı bu sekılde yorumlamanız bence yanlış...fakat bir bayan olarak ben de şunu söylemek isterim:haklısınız cünkü gercekten toplumda erkekler konusunda böyle bir önyargı var.aldatan sadece erkek degıldr..sevgilisini eşini aldatan milyonlarca kadın var.bu sadece kişinin insanlığı ile alakalı bir durum.erkek aldatır çünkü evinde mutlu deildr yeterince ilgi göremıyordur sıkılmıştr....gibi.kadın aldatır çünkü aynı şekilde ilişki monotonlaşmıştır (klasik laf:ilişki eski heyecanını kaybetmiştir)uzun süreden sonra baska erkek tarafından beğenilmek hoşuna gitmiştir.vb gibi.YANİ kişi eger aldatmak isterse milyonlarca kendine göre haklı neden bulabilir.sorun şu:İNSANLAR neden'ben bir başkasından etkilendim diyemiyorlar?'bir başkasından etkilenmek dünyanın en doğal şeyidir.NEDEN HERKES 'NE YARDAN NE SERDEN'MODUNDA,SÜREKLİ BİR İKİ YÜZLÜLÜK HALİNDE.çelikkol bunun bilimsel açıklamasını yapmayaçalışmş.banagöre sdc erkekleri,size göre her iki cinsiyeti kapsayacak bir açıklama yapmış.fakat sorun değişmiyor.ister psikolojik ister sosyolojik açıdan bakalım hep aynı sorun karşımıza çıkıyor:insanlar aciz,insanlar korkak,insanlar saman altından su yürütmeye alışmış...karda yürüyüp izini belli etmemek en iyi yapabildikleri şey.KURAL bu,istisnalar herzaman vardır. içinde bulunduğunuz cinsiyet kitlesinin sürekli böyle bir ithamla karşılaşmasından dolayı üzgünüm;her ne kadar bazı erkeklere göre bu bir itham olarak değil,meziyet olarak değerlendirilse bile....saygılar