Mesajı Okuyun
Old 29-09-2011, 16:08   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim polis memuru vede 6yıldır süren bir evliliğimiz var 1yıl önce b.ya tayin aldık eşim burda denetleme amacıyla gittiği gazinolarda bir çok bayanlarla tanışmış detaylı faturasını saklıyordu ama ben bir şekilde buldum 3aylık faturada gece sabahlara kadar bu bayanlarla mesajlaşılmış ve konuşulmuş bayanlarlada bire bir görüştüm eşimle ilişki yaşadıklarını söylüyolar ama eşim inkar ediyo savcılıktan alınacak izin kağıdıyla mesaj ve konuşma içeriklerini öğrenmek istiyorum ama eşim yanaşmıyo devamlı beni aşağılıyo kovuyor zaman zamanda şiddet uyguladı 1.sorum savcılıktan buizini benim alabilme gibi bir şansım varmı (hat eşimin üzerine) 2.sorum mahkeme aşamasında hakim aldatılma olduğundan bu mesaj ve konuşmaları istermi 3.sorum biri 2 diğeri 5yaşında iki tane kızımız var bunların velayetlerini kim alır ben şuan için çalışmıyorum ama çalışabilirim kendim için değil sadece çocuklar için nafaka istiyorum birde daha borcu bitmemiş bir arabamız var 1buçuk yıl önce aldığımız o arabadan hak isteyebilirmiyim

1- Eşinizin telefonunu dinletemezsiniz. Boşanma davası açarsanız, geriye doğru 1 yıllık telefon dökümü istenebilir. Burada kimin kimi aradığı, kime mesaj çektiği ortaya çıkar. Bir kadınla olağandışı sayıda telefon görüşmesi yapılmasının ortaya çıkması, lehinize kanıt olacaktır.

2- Çocukların yaşları küçük ve anne bakım ve şefkatine muhtaç. Çalışmıyor olmanız tek başına velayetin size verilmemesi için bir neden değildir. Nafaka ve tazminat talep edebilirsiniz.

3- Evlenirken ayrıca bir rejim seçmediyseniz, edinilmiş mallara katılma rejimini otomatikman seçmiş demeksiniz. Bu nedenle,arabanın (borçları düştükten sonraki) değerinin yarısını talep edebilirsiniz.

Tüm bunları, profesyonel destek alacağınız avukatla yaparsanız, hak kaybına uğramazsınız.