Mesajı Okuyun
Old 24-10-2010, 15:28   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Davası Açmaya Korkmak / Şiddet eğilimli eş

Öncelikle merhabalar.
Annem ile babam 30 yıldır evli. 30 yıllık evliliğinden ben (30) kardeşim(25) olmak üzere iki çocuğa sahip. Babam 30 yıllık evliliği boyunca ne evine, ne çocuklarına bakmamıştır. Mesleği ve işi yoktur. Bizler ananemizin evinde ananemin yanına sığınarak onun tarafından bakıldık. Ancak o zamanlar bizler küçük olduğumuz için annem bütün huzursuzlukları ve şiddeti tek başına göğüslemiş ve baskı ile boşanmaktan korktuğu için evliliğini sürdürmüştür.
Ancak şimdi bizlerin de belli bir yaşa gelmesi nedeni ile annem huzursuzlukların üstünü ört bas edemiyor. Çünkü şimdi şiddetinin ve baskının dozu daha da arttı. Huzursuzluk diz boyu. Babam hiçbir zaman babalık görevlerini yerine getirmemiş, karısına ve çocuklarına bakmamış annemi sindirerek anneme ve annemin ailesine kendisini baktırmıştır. Halen aynı şekilde devam eden bu duruma annem daha fazla katlanmamak adına boşanma davası açmayı düşünüyor. Ancak babam tarafından yine tehdit edildiği için çok korkuyor. Açıkçası ben ve kardeşimde endişeliyiz. Çünkü babam sinirli ve ne yapacağı belli olmayan şiddet eğilimleri çok yüksek biri bunu annem ve biz çok iyi biliyoruz. Bize bu adamdan kurtulmak adına ne önerirsiniz, hır gür, kavga bağırış ve şiddet yaşamadan bu iş nasıl çözülür.
Önerilerinizi ve cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Sevgiler.