Konu: Tck md. 301
Mesajı Okuyun
Old 24-09-2006, 16:48   #10
özgür

Ahmet Tulgar ın orhan pamuk ile 26 eylül 2001 tarihnide yapmış olduğu röportajdan bölümler.. Benim adım kırmızı adlı kitabı amerikada en cok satan olmuştu daha önce iki kitabı satmamıştı amerikada
--''Kara Kitap ta ve Yeni Hayatta kötü eleştiriler aldım.bunuda söyleyeyim burada ilk kez o eleştirileri yapan insanlarda ermeni katliyamı konusunda kitap yazmış insanlardı'' pamuk yaptığı hatanın farkına varmış olmalı ki ermeni konusuna değinmiş..
elif şafakın washington post ta yazmış olduğu yazı da ise''olaylardan sonra hayyatta kalanların röportajlarını izledim,anılarını okudum,ermeni dostlarımın aile sırlarını dinledim, ve gördüm ki yalnızca kötü seyler yaşanmamış, bunların sistematik bir şekilde İNKAR EDİLMESİ her şeyi daha da kötü duruma getirmiş'' bu yazının başlığı İnkar duvarında çatlak...ermeni diasporasının kalemlerinden Vincent Lima nın bir yazısında ise başlık SESSİZLİK DUVARINDA ÇATLAK dı (alıntı milliyet)

Sevgili meslektaşlarım ne demek istediğimi herkes anladı sanırım..ülke bizim kanun bizim,yargıç bizim ,suçlu bizim,savunmacı bizim..kimse zaten 301 in yada diğer mevzuatların mükemmel olduğunu savunmuyor..en kötü kanun bile kargaşa dan daha iyidir...AB nin temsilcileri de bir yalanı best saller yapan okuyucu da kargaşadan yana anlaşılan ..Bir yalanın getirdikleri Para+kariyer+kargaşa...