Mesajı Okuyun
Old 20-01-2007, 22:50   #2
Av. Can DOĞANEL

Kanun No: 5235
Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri ile Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun
Kabul Tarihi: 26.09.2004
R.G. Tarihi: 07.10.2004
R.G. No: 25606
Sulh ceza mahkemesinin görevi
MADDE 10 - Kanunların ayrıca görevli kıldığı haller saklı kalmak üzere, iki yıla kadar (iki yıl dahil) hapis cezaları ve bunlara bağlı adli para
cezaları ile bağımsız olarak hükmedilecek adli para cezalarına ve güvenlik tedbirlerine ilişkin hükümlerin uygulanması, sulh ceza mahkemelerinin görevi içindedir.

Bunun dışında;
  1. Gecekondu Kanunu (775)
  2. Deniz İş Kanunu (854)
  3. Sıcak ve Soğuk Maden Sularının İstismarı ile Kaplıcalar Tesisatı Hakkında Kanun (927)
  4. Rulet, Tilt, Langırt ve Benzeri Oyun Alet ve Makinaları Hakkında Kanun (1072)
  5. Kimlik Bildirme Kanunu (1774)
  6. Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yapılacak Yardımlar Hakkında Kanun (2090)
  7. ...
Şeklinde uzayıp giden bir liste var. Başlıkları kopyalayamıyorum. Ancak tek tek yazmak da çok zor. Şu metodu kullandım. Kullandığım Mev. ve İçtihat programında "sulh ceza" kavramlarını arattım. 76 kanunluk bir liste çıktı bir kısmında bazı tedbir kararlarından bahsediliyor ancak bazılarında da bir takım suçlar düzenlenmiş. Buna benzer bir yolla arama yapabileceğiniz bir program varsa deneyin. İlgili kanunları bulursunuz.