Mesajı Okuyun
Old 30-12-2015, 11:41   #4
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
3 aya yakındır nafaka ödemiyor bu ayın sonunda 3 ay dolmuş olacak, icra dosyası farklı bir ilde ben benim bulunduğum ile dosyanın getirilmesi talebinde bulundum fakat bu ayın sonuna kadar yetişemeyecek galiba bu nedenle ben artık eşimi nafaka ödemediği için şikayet etmek istiyorum acaba hangi ilin icrasından şikayetimi yapmalıyım? çünkü dosyamı bulunduğum ile gelmesini talep ettim gelene kadar 3 aylık süre dolacak, bulunduğum ildeki icraya mı? yoksa dosyamın bulunduğu ildeki icraya mı şikayeti yapmalıyım? ne yapmalıyım?

Merhaba

- Siz son 3 aylık nafaka için dosyanın şu anda bulunduğu yerdeki icra ceza mahkemesine dava açın. Bu davalar harca tabi olmayıp sadece posta giderlerini ödemeniz gerekir.

- Dosya bulunduğunuz yere gelirse önceki yerdeki açtığınız davayı Hakim görevsizlik ile bulunduğunuz yerdeki adliyeye gönderebilir.

-Göndermezse bulunduğunuz yerdeki adliyede son üç aylık nafaka alacağınız için bir dava daha açabilirsiniz. İki dava arasında en az bir ay olursa sorun çıkacağını düşünmüyorum.

kolay Gelsin..